Żyjemy w kulturze, która ma obsesję na punkcie uroku wizualnego.

Uncategorized

Żyjemy w kulturze, która ma obsesję na punkcie uroku wizualnego.

Wąski widok zdrowia

w masie ciała nie jest najlepszą miarą zdrowia. Powiedziałem to wcześniej na Instagramie – bycie zdrowym nie dotyczy liczby na skali; Ćwiczy zachowania promujące zdrowie. Dla naszych dzieci oznacza to: baw się, otrzymując miłość i wsparcie, cieszenie się ruchem, ograniczenie czasu na ekranie, wystarczającą ilość odpoczynku i snu, zarządzanie stresem, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, gotowanie razem jako rodzina, budowanie poczucia przynależności i społeczności oraz pielęgnowanie duchowość. Twierdziłbym, że aplikacja Kurbo ustawia niektóre dzieci na obawianie się żywności i przyrostu masy ciała przez wiele lat.

Ryzyko przerwania wzrostu

Niektóre dzieci wkraczają na etap dojrzewania. Mają rosnąć i przybierać na wadze. Innymi słowy, przerwanie tego naturalnego procesu wzrostu, szczególnie w tak krytycznym czasie rozwoju, może mieć poważne implikacje. Wydaje mi się, że Kurbo z natury koncentruje się na odchudzaniu w przeciwieństwie do poprawy zdrowia.

i nie zapominajmy, że wiele czynników związanych z wagą jest środowiskowym – i poza kontrolą dziecka. Zamiast utraty masy ciała, czy nie powinniśmy skupiać się na tworzeniu zdrowej polityki publicznej, zapewniając dostępność świeżej żywności i bezpiecznych możliwości aktywności fizycznej, zamiast podsycać piętno wokół wagi i wizerunku ciała?

i ‘ uwielbiam słyszeć swoje przemyślenia na temat Kurbo. Rozważasz to? Jak myślisz, jaki rodzaj wsparcia jest pomocny dla naszych dzieci w ustanowieniu zdrowych nawyków stylu życia?

desi ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ Lally Yours, Shahzadi Devje

Shahzadi jest wielokrotnie nagradzanym zarejestrowanym dietetykiem (RD) regulowanym przez College of Dietetians of of Dietetians Ontario i Certified Diabetes Educator (CDE), zatwierdzone przez Canadian Diabetes Educator Certification Board. YouTuber i notorycznie smakosz, jest zaangażowana w pomoc w zakończeniu wojen gotowania, przekształceniu zdrowia i bycia najlepszą wersją siebie! Shahzadi jest ekspertem od żywienia na antenie w CTV, twój poranek i regularnym współpracownikiem globalnych wiadomości i innych krajowych mediów.

Medycznie recenzowane przez Shahzadi Devje, zarejestrowany dietetyk (RD) i certyfikowana diabetes edukator (CDE)

Pomimo absurdu nowości diety i braku dowodów na ich poparcie, w rzeczywistości te modne diety nadal dominują, ile osób je. Na tym blogu przedstawiam jednych z najgorszych przestępców w 2020 roku.

7 najgorszych modnych diet

Trendy z diety i obsesje kulturowe z wagą nie są niczym nowym. Wysoce spopularyzowana dieta o niskiej zawartości węglowodanów (LCHF) sięga 1800 roku. Został wynaleziony przez Undertakera, Williama Bantinga, który popularyzował dietę podczas swojej podróży odchudzania. Stało się tak znane, że Bant zrozumiało, że oznacza dietę.

Dla twojej grupy krwi.

Chociaż mogą obiecać szybką utratę masy ciała, wiele modnych diet jest niezrównoważonych, ma ekstremalne praktyki, a kilka może narazić twoje zdrowie (patrząc na ciebie, keto!).

Daniel Fast lub Shepherd Diet

religijnie zakorzeniony, celem jest szybkie i modlić się o lepsze zdrowie. Według twórców dieta pasterska pomaga ludziom skupić się na ich zdrowiu za pomocą nauki skoncentrowanych na Chrystusie. Zasadniczo jest to wegański plan żywieniowy – ale z dodatkowymi ograniczeniami. Co więcej, nie ma wystarczających dowodów badawczych, aby potwierdzić, że ta dieta działa.

Dieta Wholle30

pochłonięta sensacyjnymi taktykami marketingowymi, to mocne i obiecuje niezwykłe wyniki – wszystko w ciągu miesiąca. Dieta jest wysoce restrykcyjna, z eliminacją ziaren i praktycznie wszystkich roślin strączkowych. Jednak takie żywność roślinna bogata w włókna wykazała, że ​​stłumią zapalenie i zmniejszają ryzyko różnych chorób przewlekłych. Chociaż całe 30 prawdopodobnie nie będzie szkodliwe dla twojego ciała fizjologicznie, może to być szkodliwe – jeśli jesteś zagrożony lub masz nieuporządkowane jedzenie. Ponadto opiera się na słabej nauce, aby poprzeć swoje roszczenia.

Dieta dla niemowląt

Ta dieta jest tak straszna, jak można sobie wyobrazić: zastąpić dwa posiłki dziennie około tuzin słoików z jedzeniem dla niemowląt, a także dorosłych rozmiarów obiad. Biorąc pod uwagę, że każdy słoik żywności dla niemowląt wynosi około 30 – 100 kalorii, prawdopodobnie skończysz z poważnym ograniczeniem kalorii i przegapią białko i zdrowe tłuszcze.

Dieta krwi

Pomysł polega na podążaniu za dietą, która pasuje do grupy krwi w celu ograniczenia i zmniejszenia ryzyka choroby. D’Adamo, twórca diety, nalega, aby żywność jedzisz chemicznie z grupą krwi. Ale co mówi krwawa nauka? W obszernym przeglądzie stwierdzono, że nie ma dowodów na potwierdzenie korzyści płynących z diety krwi. Jeśli tracisz na wadze tej diety, prawdopodobnie dlatego, że jest to bardzo restrykcyjne.

Diet Diet Wheadwolf

Dieta może być zewnętrzna na tym świecie, z zgłoszonymi fanami takimi jak Madonna i Demi Moore , ale nie ma nauki, aby to poprzeć. Założeniem jest jedzenie w oparciu o cykle księżyca. Tak, to prawdziwa sprawa! Dietetyki szybko przez 24 godziny podczas pełni księżyca, gdy jest dopuszczalne tylko picie wody oraz świeżych owoców i soków warzywnych.

Dieta ketogeniczna

Ta dieta jest niewątpliwie rozmową miasta z celebrytami reklamującymi wysoki tłuszcz, nisko węglowodanowy róg keto. Oprócz tego, że jest wysoce restrykcyjna i niezrównoważona, dieta ketogeniczna wymaga znacznej dyscypliny. Większość codziennych kalorii pochodzi z tłuszczu, mniej z białka i bardzo niewielu z węglowodanów. Chociaż osobiste referencje sukcesu w keto nadal zalewają Internet, nie jest to równoznaczne z wiarygodnymi i godnymi zaufania dowodami naukowymi. Brakuje długoterminowych dowodów, a długoterminowe bezpieczeństwo diety nie zostało jeszcze ustalone.

Dieta Master Cleanse lub Lemonade

Dieta tylko w płynie, mistrzowskie środki czyszczące piją tylko słoną wodę, przeczyszczającą herbatę i stosy wody z cytryny. Dieta twierdzi, że pomaga dietetykom stracić 10 funtów w ciągu 10 dni (oczywiście to zrobisz – głodujesz!). Po okresie picia obserwujących zachęca się do przywrócenia stałych pokarmów do diety, z zupami i sokami. Nic dziwnego, że jest to niezdrowe, może nawet negatywnie wpłynąć na twój metabolizm, a twoja zdolność do schudnięcia w perspektywie długoterminowej.

Oto, gdzie stoję:

musimy uważać na modne diety i odejść od diety i odejść od diety i odejść od odejścia Koncentrując się na węglowodanach lub tłuszczu, a nawet proteininkuj różnorodne pokarmy (ponieważ jedzenie są tym, co jemy) i ogranicz ultra-przetworzoną żywność w erze zajęcia, planowanie posiłków jest niezbędne do ustanowienia zdrowego wzorca odżywiania i ograniczenie kalorie obciążonego kalorie posiadacz posiłków. – Zakładane desi -licious posiłki częściej z dużą ilością warzyw, roślin strączkowych, owoców, orzechów i nasion, zdrowych pełnoziarnistej ziarna i ryb w celu równowagi i unikania ekstremizmu – każdej zdrowej diety jest taka, którą lubisz i może się trzymać – na dłuższą metę Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, przyjmuj uważne podejście do jedzenia, takie, które jest dla ciebie i planety!

Chciałbym usłyszeć od ciebie! O jakich z tych modnych diet słyszałeś wcześniej? Próbowałeś jakieś? Zostaw mi komentarz poniżej!

desi ~ ~ Licencyjnie twój, Shahzadi Devje

Shahzadi jest nagradzanym zarejestrowanym dietetykiem (RD) regulowanym przez College of Dietitians of Ontario i Certified Diabetes Educator (CDE), zatwierdzony przez Rada certyfikacji Canadian Diabetes Educator. YouTuber i notorycznie smakosz, jest zaangażowana w pomoc w zakończeniu wojen gotowania, przekształceniu zdrowia i bycia najlepszą wersją siebie! Shahzadi jest ekspertem od żywienia na antenie w CTV, twój poranek i regularnym współpracownikiem globalnych wiadomości i innych krajowych mediów.

Medycznie recenzowane przez Shahzadi Devje, zarejestrowany dietetyk (RD) i certyfikowana diabetes edukator (CDE)

Dlaczego konieczne jest promowanie pozytywnego wizerunku ciała lub pozytywności ciała do naszych córek.

W chwili, gdy moja córka, panna R, pojawiła się na tym świecie, moje serce było pełne. Zawsze chciałem córki, ale co więcej, zawsze chciałem takiej córki takiej jak ona. Inteligentne, odważne, pewne siebie i utalentowane.

Bycie matką córki zmieniło cały mój światopogląd. Nigdy nie chciałem, żeby Miss R przeszedł przez bolesne doświadczenia, przez które przeszedłem. I chociaż wiem, że nie zawsze mogę usunąć jej ból; Zdecydowanie mogę pomóc jej zminimalizować, upewniając się, że może sobie poradzić.

Żyjemy w kulturze, która ma obsesję na punkcie atrakcyjności wizualnej. Bombarduje nas obrazy i pomysły na to, jak powinniśmy wyglądać i myśleć o sobie. Istnieje szczególny standard, którego muszą przestrzegać wszystkie kobiety – taki, który należy do kategorii Petite. Wszystko, co jest sklasyfikowane jako zbyt chude lub tłuszczowe, jest wyraźnie uważane za niedopuszczalne.

Kiedy zobaczysz swoje odbicie w lustrze lub zobaczysz się na otagowanym zdjęciu na Facebooku, jaka jest Twoja pierwsza reakcja? Czy natychmiast kiwasz głową, jak niesamowicie wyglądasz, czy negatywnie analizujesz każdą krzywą?

Oczekuje się, że będziemy doskonali w każdej sferze życia. Nie tylko oczekujemy, że zostaną neurochirurgami z rezydencją i Tesli, ale oczekujemy również, że będą wysoki, ciency i piękni ludzie, którzy potrafią unosić dania desi (południowoazjatyckie), takie jak biryani o każdej porze dnia.

Wraz z innymi rzeczami, to ciągłe wyzwanie utrzymania pewnej wagi jest niezwykle wymagające – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego, jako rodzice, tworzenie pozytywnego wizerunku ciała u naszych dzieci stało się o wiele bardziej skomplikowane.

Wiemy, że pielęgnowanie pozytywnego wizerunku ciała jest kluczowe dla pomocy nie tylko naszym córkom, ale także synom, Aby stać się zdrowym, dobrze zaokrąglonym dorosłym. Jednak nasze społeczeństwo wydaje się być ustalane bardziej niż kiedykolwiek, na młodzieży i piękna. A dla kobiet piękno jest bardziej niż kiedykolwiek, zdefiniowane jako drobne, małe, smukłe, szczupłe lub cienkie. Podobnie, dla młodych chłopców presja, by uderzyć na siłownię i przekształcić się w Chrisa Hemswortha od najmłodszych lat. Tak, ważne jest, aby jeść zdrowe pokarmy odżywcze, ale może to nie mieć nic wspólnego z rozmiarem. Ta narracja jest nie tylko szkodliwy dla poczucia własnej wartości dzieci, ale mogą one również postrzegać siebie jako kolekcję części ciała, które następnie oceniają. Smutne jest to, że żaden z nich nie dotyczy tego, jak cudowni są ludzie.

Wskazówki dotyczące promowania pozytywności ciała

Powstaje pytanie: jak zachęcamy do pozytywnego wizerunku ciała u naszych dzieci – aby zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie?

Przede wszystkim musimy je przedstawić koncepcję realizmu. Obejmuje to dyskusję na temat ciała, które jest realistyczne i zdrowe, a nie w Photoshopie, aby wyglądać błyszczącym na okładce czasopisma. Mówiąc najprościej: muszą czuć się dobrze w ciele, z którym są błogosławieni i nie pozwalają, aby obezwładniał poczucie własnej wartości.

Rozumiem, że nie jest łatwo dostać się do takiego miejsca. To wymaga czasu, cierpliwości i akceptacji, że twoje dziecko może odczuwać określony sposób. Ważne jest również, aby pamiętać, że w takim momencie wykłady lub używanie ostrego języka z młodymi nie będzie pomocne. Bardziej wpływowe jest zaangażowanie w empatyczną dyskusję.

Zacznij od wysłuchania obaw swojej córki lub syna i uznania ich uczuć. Pamiętaj, że dla każdego dziecka pierwsza forma akceptacji pochodzi od ciebie, rodziców! Porozmawiaj z nimi o niepewności własnej ciała jako dziecko, aby rozumieją, że nie jest to niezwykłe zjawisko. Twoim głównym celem powinno być przypomnienie im, w jaki sposób twoje ciało nie określiło, kim jesteś i tego rodzaju życia, które rzeźbiłeś.

Inną rzeczą, która pomaga im z pozytywnym obrazem ciała, jest prowadzenie przykładem. Jest to szczególnie istotne dla córek. Na przykład, jeśli młoda dziewczyna słyszy, jak mama narzeka na wyglądanie tłuszczu za każdym razem, gdy próbuje nowej sukience, najprawdopodobniej odzwierciedla to samo. To nie jest pozytywny język ocuvit skład ciała. Zamiast tego świętuj swoje krzywe i zachęć córkę do zrobienia tego samego! I pamiętajcie, że jesteś pierwszym modelem pozytywnym ciała w życiu swojej córki.

Konieczne jest również traktowanie zarówno swoich córek, jak i synów w ten sam sposób. Jest to szczególnie ważne dla społeczności Azji Południowej, które ustalają różne poziomy oczekiwań dla obu płci. Na przykład oba należy zachęcać do zdrowego jedzenia, wzięcia udziału w sporcie i rozwijania pozytywności ciała. Nasi synowie nie są wyjątkiem od reguły!

Możesz także spróbować mieć to jako rozmowę z dziećmi! Na przykład, zapytany o trzy cechy charakteru osobistego, łatwo będzie im to wszystko zanotować. Jednak trudniej jest im uznać, że ich fizyczny wygląd jest za atrakcyjny, ponieważ jesteśmy tak mocni, aby znaleźć zewnętrzne, powierzchowne wady od najmłodszych lat. Te pomocne rozmowy pozwolą im pozostać w kontakcie z tematem i pozwalają otworzyć dyskusję od czasu do czasu.

Kolejnym ważnym aspektem jest zaangażowanie znaczącej innej osoby w zdrowe dyskusje dotyczące pozytywności ciała. Dzieci często muszą słyszeć słowa wsparcia obojga rodziców, nie tylko o tym, jak wyglądają, ale także ze względu na ich talent, kreatywność i różne atrybuty.

Pamiętaj, aby nigdy nie grać w grę porównawczą, szczególnie przed swoimi dziećmi! Bardzo łatwo jest upaść króliczą dziurę po porównaniu naszego wyglądu fizycznego z inną i pewną metodą obniżenia naszej samooceny. Zamiast tego podziwiaj dobre cechy u innych i chwalcie je. Zachęci ich i sprawi, że poczujesz się dobrze!

Ruch pozytywności ciała obejmuje filozofię, że każdy z nas ma prawo mieć pozytywny wizerunek ciała, niezależnie od tego, jak patrz normy społeczne i popkultura rozmiar i wygląd. Główne cele ruchu pozytywności ciała obejmują: potępienie sposobu, w jaki nasza kultura widzi ciało człowieka, podnosząc akceptację ciał – wszystkich kształtów i rozmiarów, wspierając ludzi w celu rozwinięcia samooceny i akceptacji własnych ciał.

I wreszcie, tak ważne jest, aby budować odporność w naszych córkach. Może nie pokochać każdej części swojego wyglądu fizycznego, ale jako rodzice naszym obowiązkiem jest zbudować ich pewność siebie, przypominając im, że ich problemy nie są beznadziejne. Uznajmy więc ich obawy, zgadzając się, że to, czego stoją, jest trudne; Jednak nie jest to coś, z czym nie mogą sobie poradzić.

Promowanie pozytywnego wizerunku ciała oznacza pomoc naszym dzieciom poczuć się ogólnie pięknie – całe, całe istoty. Jednocześnie oznacza to również kładąc mniejszy nacisk na piękno zewnętrzne w centrum ich tożsamości. Pomoże to przekształcić ich w pewnych siebie dorosłych, którzy czują się komfortowo w skórze, i są bardziej w stanie utrzymać własne w wielkim złym świecie, w którym muszą się rozwijać.

jako ktoś, kto również zmagał się z wizerunkiem ciała Problemy i teraz mam 17-letnią córkę, jestem również zaangażowany w pomoc w przezwyciężeniu niektórych negatywnych myśli, których nigdy nie mogłem w jej wieku. Wiem, że nie mogę całkowicie chronić mojej córki, ale mam nadzieję, że opowiem jak najwięcej wiadomości pozytywnych ciała, więc niektóre z jej niepewności zostaną ograniczone. I chociaż może to być trudna droga, obiecuję, że zawsze będę prowadzić przykład i staram się jak najlepiej.

Jak ćwiczysz, bycie pozytywnym? Kim są Twoje ulubione wpływy na ciało? Daj mi znać w komentarzach poniżej!

desi ~ ~ ~ entuzjanie twoje,

Contents